💖 Walentynki

Walentynki to święto poświęcone 💑 Zakochanym Parom . Obchodzony jest corocznie 🥶 14 lutego .

Interesujące fakty:

Strona 💖 Kolekcja emotikonów walentynkowych zawiera następujące informacje:

Istnieją różne wersje pochodzenia walentynek. Jedna z nich mówi, że pochodzi ze starożytnego rzymskiego święta Luperkalii. Święto to miało na celu uwielbienie bogini 💖 Love Juno Februata i boga Fauna i było obchodzone co roku 15 lutego. Głównym celem święta było zwiększenie wskaźnika urodzeń , dlatego niektóre rytuały i ofiary były wykonywane na cześć bogów. Ale ta wersja ma wiele niespójności, a naukowcy skłaniają się do innej, bardziej popularnej hipotezy o św. Walentym.

W 269 r. rzymski cesarz Klaudiusz II zabronił ludziom formalizowania związków przez małżeństwo, aby zachęcić mężczyzn do udziału w wojnie o Cezara. Valentine bardzo współczuł 💕 Zakochanym parom , a ponieważ był księdzem, potajemnie się z nimi ożenił. Cesarz wkrótce się o tym dowiedział i uwięził go, a 14 lutego 269 r. został stracony.

Dodatkowa wersja tej historii mówi, że Valentine ❤️ Kochał córkę naczelnika więzienia i wysłał jej pożegnanie 💌 List na dzień przed śmiercią. Wyznał w nim swoje uczucia i podpisał „Twoja walentynka”. Tak zaczęła się tradycja obdarowywania walentynkami.

W 496 papież Gelasius ogłosił 14 lutego dniem walentynkowym. Ale zaczęli obchodzić to święto na dużą skalę w Europie Zachodniej w XIII wieku i USA w 1777 roku.

Dotknij/kliknij, aby skopiować i wkleić

Dotknij/kliknij, aby skopiować

- Walentynki

- Wieczna miłość

- Zakochiwać się

- Motyle w brzuchu


Głównym symbolem Walentynek jest kartka walentynkowa, którą należy przede wszystkim podarować Ukochanej osobie . Możesz też przekazać go znajomym, 🤝 Znajomym i 👪 Krewnym .

W 🇬🇧 Wielkiej Brytanii istnieje tradycja, aby w ten dzień wstawać przed ☀️ wschodem słońca i oglądać 👨 Mężczyzn z okna. Pierwszym mężczyzną, którego zobaczy dziewczyna, będzie ona 🧑 Zwężony .

Tradycyjnymi prezentami na ten dzień są 💐 Kwiaty Słodycze Zabawki itp. Np. we Francji zwyczajowo biżuterię bliską bliskim wręcza się drogą pocztową, a specjalnie suszoną 🌼 Białe kwiaty są wysyłane pocztą w 🇩🇰 Dania . Również w wielu krajach 14 lutego zwyczajowo urządza się 🎁 Niespodzianki i przygotowujemy 💏 Romantyczne kolacje.

W niektórych krajach azjatyckich co roku obchodzone jest ⚪📅 Święto Białego Dnia , które ma na celu przekazanie 🎁 Prezentów od wdzięcznych 🧑 Mężczyzn za 👩 Prezenty dla kobiet 14 lutego .

Dotknij/kliknij, aby skopiować i wkleić

Dotknij/kliknij, aby skopiować

— Miłosna atmosfera

— Walentynki

— Prezenty

— Cukierki w kształcie serca

- Romantyczna kolacja