🐳 Dzień wieloryba

19 lutego to Światowy Dzień Wieloryba. Święto to obchodzone jest co roku na całym świecie od 1986 roku i możemy podziękować za to Międzynarodowej Komisji Wielorybów. W tym samym roku komisja zakazała eksterminacji pokojowych gigantów morskich, których zabijano przez ponad 200 lat.

Wieloryb reprezentuje 🌊 morze, jest potężnym i dużym mieszkańcem głębin morskich. Niemniej jednak jest to w większości zwierzę bezbronne i wreszcie w jego życiu zapanował pokój. Podobnie jak wśród dzikich zwierząt, wśród wielorybów występuje unikalny gatunek – wieloryb szary, którego populacja i liczebność niestety nie wzrasta, choć polowanie na nie było już dawno zakazane.

Przeważnie to święto nastawione jest nie tylko na ochronę wielorybów czy ich poszczególnych gatunków, ale dzięki niemu zwraca się uwagę opinii publicznej na ochronę całego życia morskiego. A to wspaniały pomysł, aby człowiek nauczył się nie tylko budować bazy olejowe, ale także starał się, aby ocean był czysty i pełen urozmaiconego życia. Biblioteka Emoji zawiera zbiór kilku emotikonów, dzięki czemu użytkownicy mogą poruszyć ten problem i omówić tak ważny temat ze wzmianką o święcie w sieci WWW.