👩‍👧‍👦 Dzień Matki

Dzień Matki to święto dedykowane mamom i 🤰 kobietom w ciąży . Jest obchodzony corocznie w drugą niedzielę maja.

Interesujące fakty:

Strona 👩‍👧‍👦 Kolekcja emotikonów na Dzień Matki zawiera następujące informacje:

Od czasów starożytnych ludzie tradycyjnie czcili matki i do tych celów kult powstał nawet w starożytnej Grecji. W krajach Azji w 🌷 marca ustanowiono rytualne sakramenty ku czci Wielkiej Matki Bogów.

W XVII-XIX wieku w Wielkiej Brytanii było zwyczajem 🎊 Obchodzić „Niedzielę Matki” w drugą niedzielę Wielkiego Postu na cześć matek.

W 1872 roku w Stanach Zjednoczonych Julia Hord po raz pierwszy wsparła Dzień Matki. Wygłosiła 🗣 Przemówienie , że to święto ma na celu zjednoczenie matek w wojnie o powszechny pokój. Ale niewiele osób poparło jej pomysł.

Ann Reeves Jarvis z czasem zaczęła być uważana za założycielkę Dnia Matki. Była zaangażowana w tworzenie grup 🙏Pomocy 🤒 Chorym 👩Matkom i ich Dzieciom . Po śmierci Anny w 1905 roku jej córka Anna wystąpiła z inicjatywą stworzenia święta ku czci matek. Zainicjowała ten pomysł, aby uczcić pamięć swojej matki i aktywnie działała na rzecz jego realizacji: wysłała ✉️ Listy do różnych instytucji, organów i urzędów.

Trzy lata później, w 1910 roku, stan Wirginia oficjalnie zatwierdził to święto po raz pierwszy. A już w 1914 roku Woodrow Wilson, prezydent Stanów Zjednoczonych , ogłosił drugą niedzielę maja ogólnokrajowym Dniem Matki. Co więcej, pomysł ten został podjęty przez kolejne 23 stany, a reszta świata obchodzi Dzień Matki w innych terminach.

Dotknij/kliknij, aby skopiować i wkleić

Dotknij/kliknij, aby skopiować

- Kocham moją mamusię

- Kochająca matka

— Baw się z mamą

— Jesteśmy dumni z naszej mamy

— Szalona mama

— Odwiedź mamę

— Niespodzianka dla mamy

— Zadzwoń do mamy przez Skype


W tym dniu 🧒 Dzieci tradycyjnie gratulują mamom i dziękują im za wszystko. A mężczyźni, oprócz matek, dziękują swoim Żonom za dzieci. Dlatego zwyczajem jest, aby w Dzień Matki mieć 👪 Rodzinne 🍽 Obiady .

Głównymi symbolami tego święta są 💮 Goździki❤️ Ulubione kwiaty Ann Reeves Jarvis. Na przykład białe goździki przyczepia się do ubrań, aby upamiętnić zmarłe matki. Również w tym dniu zwyczajowo wręcza się mamom 📕 Pocztówki , kwiaty 💐 Bukiety , 💍 Biżuterię .

Dotknij / kliknij, aby skopiować i wkleić

Dotknij/kliknij, aby skopiować

— Nie okłamuj swojej mamy

— Wyślij pocztówkę na Dzień Matki

— Gratuluj mamie!

— Zrób ciasto na Dzień Matki

— Leć na Dzień Matki

— Zadzwoń do mamy!

— Zamów kwiaty dla mamy