⚪📅 biały dzień

Biały Dzień (ホ ワ イ ト デ ー) to nieoficjalne azjatyckie święto obchodzone co roku 🌷 14 marca . Jest przeznaczony dla 🎁 Prezenty od wdzięczności 🧑 Mężczyźni dla 👩 Prezenty dla kobiet 14 lutego .

Interesujące fakty:

Strona ⚪📅 Kolekcja emotikonów White Day zawiera następujące informacje:

Idea święta zrodziła się w 1965 roku w 🇯🇵 japońskiej firmie cukierniczej „Marshmallow company”, która produkowała białe pianki. Stworzyli reklamę mającą na celu zachęcenie mężczyzn do podziękowania kobietom piankami marshmallow za ich prezenty w 💖 Walentynki . W ten sposób pojawiło się święto zwane Marshmallow Day (Dzień Marshmallow), które bardzo lubiły Japonki.

Z biegiem czasu zanikła tradycja dawania samych pianek, a mężczyźni zaczęli wręczać różnego rodzaju 🍬 Słodycze i inne prezenty, dlatego święto otrzymało nową nazwę — ⚪ Biały Dzień. Otrzymał tę nazwę również dlatego, że w 1978 roku japońskie firmy zaczęły produkować białą czekoladę 🍫 , popularną również w formie prezentu. Od tego czasu święto Białego Dnia zostało przesunięte na 14 marca, dzięki czemu od Walentynek minął dokładnie miesiąc.

Dotknij/kliknij, aby skopiować i wkleić

Dotknij/kliknij, aby skopiować

— Święto Białego Dnia

- Pakowanie prezentów

— Słodkie prezenty

- Romantyczna kolacja


Główną tradycją święta Białego Dnia jest to, że mężczyźni dają kobietom prezent zwany Giri Choco. Japończycy wymyślili nawet dodatkową tradycję zwaną sanbai gaesh — „zwracany w trzy razy”, zgodnie z którą w zamian prezent mężczyzny powinien być 2-3 razy droższy niż prezent kobiety w Walentynki.

Ale ta tradycja dotyczy tylko par . W przypadku 👩‍💼 Koleżanki w pracy, jeśli pracownice wręczyły koleżance z Giri-Choko – „czekoladę z obowiązku” 14 lutego, to 14 marca może zrobić podobny prezent i nie martwić się Cena.

Tradycyjnie oprócz białej czekolady zwyczajowo podaje się pianki, 🍪 ciasteczka , 💍 biżuterię , a przede wszystkim białą 👙 bieliznę . W końcu ten kolor jest głównym symbolem wakacji i symbolizuje czystą i piękną młodzieńczą Miłość .

Dotknij/kliknij, aby skopiować i wkleić

Dotknij/kliknij, aby skopiować

— Kupowanie prezentów

— Prezenty dla kolegów

— Wypróbuj prezent